Субота, 04.05.2024
Стрийщина виноградна
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [5]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа
Главная » Статьи » Мои статьи

Інструкція з висадки вегетуючих саджанців
Інструкція з висадки вегетуючих саджанців.
 
 
Увага! Вегетуючі саджанці мають ніжні паростки. З метою попередження їх підмерзання травневими зворотніми заморозками,  настійливо рекомендується висаджувати їх в кінці першої декади травня, коли минула ця загроза.
 
З часу придбання до висадки, вегетуючі саджанці потребують природного освітлення для здійснення процесів фотосинтезу та ассиміляції, тому бажано зберігати їх на світлі (як варіант - підвіконник  з північної чи східної сторони).
Перед висадкою у відкритий ґрунт необхідно провести заходи по "загартуванню” вегетуючих саджанців, яка проводиться наступним чином:
- 2-3 дні вегетуючі саджанці у контейнерах розміщуються на дворі в напівтіні на 2-3 години і заносяться знову в приміщення;
- на 4-й день, коли встановиться стала температура більша 10 градусів тепла, вегетуючі саджанці виносяться на двір у напівтінь до часу висадки (заносяться в приміщення тільки за умови загрози заморозку).
Закалку можна проводити тривалістю до двох тижнів.
 
Висадка вегетуючих саджанців.
1. Викопати яму для посадки саджанця розміром 40смх70см глибиною 70-80 см. Верхній до 40 см шар з одного боку ями, решту з другого  боку. Влити 1-2 відра води, зачекати щоб зійшла.
 2. Розсипати по дну ями 200 гр суперфосфату та 100 гр калійно-магнієвого добрива (за відсутності таких 150 гр амофоски), 1-2л попелу і зрихлити лопатою дно ями.
 3. Всипати 1-2 відра перепрівшого коров’ячого перегною-сипця.
 4. Пересипати 20 см землею з верхнього  шару і перемішати з перегноєм. Злегка притоптати.
 5. Полити відром води через лійку з сіткою, і в подальшому не перемішувати.
 6. За наявності перепрілого перегною-сипця, або чорнозему, або Універсального  ґрунту з магазину, а за відсутності таких перемішати верховий шар землі з річковим піском в рівних пропорціях і підсипати яму до висоти від рівня землі на 35-40 см.
7. Відрізати дно стакана.
8. Розрізати стінку стакана по всій висоті (можна садити вегетуючий саджанець з розрізаним стаканом з тетрапаку, або акуратно знявши його). П’ятка саджанця знаходиться на висоти середини стакана.
 9. Саджанець висаджуємо похило, під кутом, щоб п’ятка була з південного боку, а верхній вегетуючий паросток розміщувався на 5 см нижче рівня землі и засипаємо сумішшю (п.6) .
 10. Вузол, з якого виріс паросток, як і другий з паростком (за наявності) повинен знаходитись у приямку глибиною 8-10 см.
 11. Полити 1-2 відра води через лійку з сіткою.
 
        Щойно висаджений саджанець, з метою попередження обпікання молодого листя сонячним промінням, рекомендується затінити (як варіант - зверху над посадковою ямою поставити вверх дном пластмасовий ящик з під турецьких фруктів). Проводити регулярний полив  (лійкою) висаджених саджанців.
          На перший рік вегетації молодого куща общипувати всі вусики та не залишати суцвіть. На другий рік вегетації можна залишити 1-3 сигнальні грона. Навантажувати виноградний кущ поступово можна буде вже на -3-4-й роки.
 
 Інструкція рекомендована як один з варіантів для висадки саджанців в глинисті ґрунти Західного регіону України.

Посадка саджанця

Категория: Мои статьи | Добавил: Doc (23.03.2013)
Просмотров: 2860 | Теги: посадка вегетуючих саджанців, саджанці винограду | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2024
    Сайт створено у системі uCoz